نگاهی به کتاب بررسی تجربیات جهانی استارتاپ های کشاورزی

  • توسط تحریریه گیلی نو
  • مرداد 5, 1399

کتاب بررسی تجربیات جهانی استارتاپ های حوزه کشاورزی که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تهیه و منتشر شده است به معرفی شرکت های استارتاپی فعال در این حوزه و راهکار های آنها برای حل چالش های موجود می پردازد.

در ابتدای این کتاب، چالش ها و فرصت های موجود در حوزه کشاورزی در ده بخش تشریح و راهکارهایی که شرکت های استارتاپی برای حل این چالش ها ارائه داده اند، مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش دیگری از این کتاب، زنجیره فعالیت های استارتاپی حوزه مدیریت کشاورزی به چهار بخش خرید و فروش آنلاین، روش های نوین کشاورزی و کشاورزی دقیق، تسهیل و بهبود فعالیت های مدیریتی و ارتقا سطح علمی کشاورزان و شکل دهی شبکه های تخصصی تقسیم شده و استارتاپ های فعال در هر کدام از این بخش ها معرفی می شود.

همچنین در این کتاب شرکت های استارتاپی با شناسنامه ای شامل حوزه فعالیت، محصول ارائه شده، سرمایه تامین شده، گروه مخاطب، مدل درآمدی، موقعیت جغرافیایی، سال تاسیس، فناوری های کلیدی معرفی می شوند و محصول آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

تفکیک شرکت های استارتاپی بر اساس فناوری های مورد استفاده در حوزه کشاورزی مانند اتوماسیون و رباتیک، داده کاوی و هوش مصنوعی، خودروی بدون سرنشین و جی پی اس، تصویر برداری هوایی و پردازش تصویری، زیست فناوری و کشت سلولی و نیز بر اساس مدل های درآمدی آنها از بخش های دیگر این کتاب است.

در مجموع این کتاب چکیده ای ارزشمند از مشخصات و دامنه فعالیت شرکت های استارتاپی موفق پیش روی مخاطبان و فعالان استارتاپی قرار میدهد تا با مطالعه این تجربیات موفق بتوانند در این حوزه موثرتر فعالیت کنند. علاقه مندان برای دانلود این کتاب به صورت رایگان، میتوانند به لینک زیر مراجعه نمایند.

http://b2n.ir/465645

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

پر بازدیدترین ها