اولین نمایشگاه طرح سالم سازی بوفه مدارس در رشت

  • توسط نورا ذنوبی
  • آذر 2, 1398

گیلی نو/ نورا ذنوبی: اولین نمایشگاه طرح عرضه تغذیه سالم در بوفه مدارس رشت 27 آبان 98 با حضور مدیران مدارس و مسئولین اداره آموزش و پرورش استان گیلان در رستوران لیرو برگزار شد. این نمایشگاه برای عرضه میان وعده های مجاز با نام تجاری ” بوفیفیج” آغاز به کار کرد.

سراجی، معاون مدیر کل تربیت بدنی و تغذیه سلامت آموزش و پرورش استان گیلان دراین رویداد عنوان کرد: هدف اصلی ما از برگزاری کارگاه های مختلف ،آشنایی دانش آموزان و خانواده های آنان و همچنین مدیران مدارس با غذاهایی که سلامت آنها مورد تایید است بوده و همچنین ترغیب آن ها به استفاده از این محصولات که منجر به حفظ سلامت فردی و اجتماعی دانش آموزان است.

تبسم پیشه ورزاد دبیر اجرایی این نمایشگاه و فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع غذایی بیان کرد : هدف ما حذف غذاهای ناسالم از بوفه مدارس و راه اندازی R&D های غذایی در لاین های تخصصی صنایع غذایی و تغذیه است.

او ادامه داد: ما سعی کردیم با همکاری گروهی از متخصصین تغذیه و مهندسین صنایع غذایی، غذاهای سالم و با ارزش غذایی بالا را معرفی کنیم تا شروعی برای فرهنگ سازی در این زمینه باشد

پیشه ورزاد اضافه کرد: بهترین زمان شروع این مقوله ی فرهنگی دوران کودکی وبهترین فضا، محیط آموزشی است که دانش آموز می تواند در کنار همسالانش آن را درک کند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید