تهران لرزید

  • توسط تحریریه گیلی نو
  • اردیبهشت 19, 1399
زمین لرزه

ساعاتی پیش تهران با زمین لرزه ای با بزرگی 5.1 ریشتر به مرکزیت دماوند لرزید.

به گزارش ایرنا مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت:در ساعت 00:48 بامداد زلزله ای به بزرگی بیش از پنج ریشتر به مرکزیت دماوند تهران را لرزاند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: زلزله بیش از پنج ریشتری به مرکزیت دماوند تهران را لرزاند.

منصور درجاتی بامداد جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زلزله که دقایقی قبل رخ داد در اقصی نقاط شهر تهران نیز احساس شد.
شدت این زمین لرزه در پردیس، لواسان ، دماوند و جاجرود به حدی بود که مردم از ترس به خیابانها آمدند و حتی در ورامین، شهرری و کرج، ملارد و شهریار نیز احساس شد.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سطح شهر تهران، در اغلب محلات مردم به خیابان امده اند و جایگاههای سوخت نیز شلوغ گزارش شده است.

پیش از وقوع این زمین لرزه حدود یک ساعت قبل ، پیش لرزه ای به بزرگی ۲.۹ ریشتر به مرکزیت دماوند رخ داده بود.

مردم در شرق تهران اعم از محله های گلبرگ، هفت حوض،تهرانپارس، فلکه سوم ، چهارم و حتی محله حکیمیه همه بیرون از خانه ها هستند ودر خیابان ها و پارک ها حضور دارند.

درهمین حال محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ساعاتی پیش در توئیتی عنوان کرد: به خاطر وقوع زلزله ترافیک تماس های صوتی شهر تهران چندین برابر شده است، لطفا برای آزاد سازی کانال های صوتی از امکان تماس با پیام رسان ها استفاده کنید. هم اکنون ترافیک شبکه دیتاو اینترنت پایین تر از حد نرمال است.

همکنون وضعیت شبکه تلفن همراه کشور به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پایدار است.

منبع:ایرنا

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

پر بازدیدترین ها