مراسم قدردانی از مشارکت کنندگان و برگزیدگان گیل اکسپو

  • توسط مهدیه عطائی
  • دی 30, 1398

اختصاصی گیلی نو/ مهدیه عطایی: مراسم قدردانی از مشارکت کنندگان و برگزیدگان بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان ( گیل اکسپو) ظهر امروز سی ام دی ماه درسالن اجتماعات پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد.

این نشست با حضور کیمیا تنهایی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان و علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان و همچنین جمعی از مسئولین و فعالین این حوزه همراه بود.

کیمیا تنهایی- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان

تنهایی، در این نشست با قدردانی از فعالیت های حاضرین، گیل اکسپو 2019 را نتیجه کار گروهی تمام دستگاه های استان دانست. او همچنین به بهبود قابل توجه نمایشگاه امسال نسبت به سال های گذشته اشاره و ابراز امیدواری کرد فعالیت هایی که در هفته پژوهش به ثمر نشست محدود به یک نمایشگاه نباشد و در آینده استمرار یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان گفت: راه میانبر استان، کشور و منطقه استفاده بهینه از حوزه های پژوهش و فناوری است. او ادامه داد: تجربه نشان داده است با وجود تخصیص بودجه های کلان و منابع تا زمانی که نخبگان، اندیشمندان و فناوران وارد میدان نشوند توسعه اتفاق نمی افتد.

علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان در این نشست به تفاوت های نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار امسال اشاره کرد. او با اشاره به افتتاح دومین مرکز نوآوری صنایع خلاق کشور در این نمایشگاه گفت: این شرکت های خلاق هستند که عمده اقتصاد دنیا را در دست دارند. باستی ادامه داد: اگر درآمد استان و کشور را بر اساس سه قسمت صنعت، کشاورزی و خدمات دسته بندی کنیم نقش اول اقتصاد به خدمات و شرکت های خلاق می رسد.

علی باستی – رئیس پارک علم و فناوری گیلان

او از حضور استارتاپ ها برای اولین بار در این نمایشگاه یاد کرد و تاکید کرد که استارتاپ ها ادبیات جدید در فرهنگ کسب و کار بوجود آورده اند. رئیس پارک علم و فناوری گیلان اضافه کرد: در زمانی که دولت ها ناتوان می شوند این استارتاپ ها هستند که دست دولت را می گیرند و آینده کشور را راه می برند.

باستی به برگزاری کارگاه های آموزشی در حاشیه نمایشگاه و بحث نیازهای فناورانه (Reverse Pitch) که در بحث صنعت چای و فندوق که از توانمندی های استان گیلان است اشاره کرد.

ارائه فضای مذاکرات B to B برای تعامل فعالین، شرکت ها و موسسات از دیگر مواردی بود که باستی به آن اشاره کرد.

او همچنین گفت: امسال شاهد سه طرح برتر تجاری سازی شده در استان بودیم که هر سه طرح های زیرساختی بودند. اولین رسانه نوآوری گیلان (گیلی نو) یکی از این طرح هااست که می تواند مجرایی برای انتقال اطلاعات باشد.

او افزود: پیش از این رسانه ای که بخواهد به صورت تخصصی در زمینه نوآوری، پژوهش و فناوری فعالیت کند وجود نداشت.

  رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان گیلان که پا به پای بقیه ارگان ها می تواند اکوسیستم نوآوری استان را ارتقا دهد راه اندازی شد.

او تصریح کرد: برند سازی اسم نمایشگاه به نام ” گیل اکسپو” و سایتی که به این نام لانچ شد که می تواند عملا بازاری مجازی بین عرضه کنندگان  و افراد دارای دانش و تخصص باشد و همچنین می تواند یک پایگاه اطلاعات از فناوران و مجموعه داران را تشکیل دهد از دیگر اموری بود که در نمایشگاه امسال پیگیری شد.

امیر ملک پور ، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری گیلان و همچنین دبیر اجرایی بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان در این نشست گفت: نمایشگاه های تجاری در دنیا که تحت عنوان Trade expoها شناخته می شوند محلی جدی برای تعاملات و بستری برای تجاری سازی ایده ها هستند. او ادامه داد : نمایشگاه فن بازار هم در همین راستا در کشور و استان برپا شده است.

امیر ملک‌پور- معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری گیلان

ملک پور با تاکید بر ایجاد بسترسازی برای تعاملات تصریح کرد: در این نمایشگاه 380 طرح ارسال شد و امیدواریم پایان نمایشگاه آغازی برای تعاملات فناوران، سرمایه گذاران و فعالین باشد.

او با اشاره به راه اندازی وبسایت گیل اکسپو افزود: هدف ما دسترسی به محصولاتی که از این به بعد در حوزه فناوری و پژوهشی در استان عرضه می شود در طول سال بود که بتواند محل رجوعی برای سرمایه گذاران، vc ها و افراد دیگر برای بهره برداری از خدمات پژوهشی و فناوری استان باشد.

در پایان این مراسم از مشارکت کنندگان و برگزیدگان نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان تقدیر به عمل آمد.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید